sacsakal987/90
26 Şubat 2020 Çarşamba
Anasayfa > KÜLTÜR-SANAT > Kuşadası Belediyesi “Altın Güvercin Konservatuvarı” kuracak
Kuşadası Belediyesi “Altın Güvercin Konservatuvarı” kuracak

Kuşadası Belediyesi “Altın Güvercin Konservatuvarı” kuracak

12.07.2019 10:28 12 14 16 18 yazdır
Kuşadası'nda kurulacak konservatuvar'a ''Altın Güvercin'' adı verilecek

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, çalışmalarını Kuşadası'nda sürdüren koroların şefleriyle bir araya geldi.

Sanatın ve sanatçının dostu olduğunu belirten Başkan Ömer Günel, “Kuşadası'nda faaliyet gösteren tüm korolara desteğimiz sürecektir. Fakat belediyemiz bünyesinde bir koro veya orkestra olması müfredat gereği mümkün değildir. Bunun yanında bir belediye konservatuvarı kuracağız. İsmi ise Altın Güvercin konservatuvarı olacak ” dedi.

                        

Kuşadası Belediyesi Başkanlık Makamı'nda gerçekleşen toplantıya çalışmalarını Kuşadası'nda yürüten 7 koronun şefleri ve koro üyeleri katıldı. Toplantıda Başkan Ömer Günel, koro şeflerinin sorun ve önerilerini dinleyerek Kuşadası Belediyesi olarak kendilerine ellerinden gelen desteği sunacaklarını kaydetti. Kuşadası Belediyesi olarak sanata ve sanatçıya saygılarının sonsuz olduğunu destek vermekten de çekinmeyeceklerini belirten Belediye Başkanı Ömer Günel, Kuşadası'nda çalışma yürüten 7 koroya destek vermeye devam edeceklerini kaydetti. Geçmiş yıllarda Kuşadası Belediyesi çatısı altında faaliyet gösteren her hangi bir koro veya oda orkestrası olmadığını tespit ettiklerini ifade eden Başkan Ömer Günel “Ben sanat dostu bir aileden geliyorum. İlçemizde üretilecek her türlü sanat beni ilgilendirir ve desteğimi sunarım. Kuşadası'nı bir kültür-sanat kenti yapmak için çalışmalar yürütüyoruz. Korolar konusuna gelirsek. Ben ilçemizde faaliyet gösteren her bir koroya aynı mesafedeyim. Çalışmalarınız takdir ediyor ve destekleyeceğime söz veriyorum. Geçmiş yıllarda belediyemiz çalısı altında faaliyet yürüten bir koro ve oda orkestrası olmadığını tespit etti. Fakat bu korolara destek sunmayacağız anlamına gelmiyor. Belediyemizin maddi durumundan kaynaklı olarak nakdi destekte bulunamasak ta, teknik konular ve yer teminlerinde desteğimizi sunmaya devam edeceğiz” dedi

6 his 468x60
Etiketler : Konservatuvar Aydın
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri