çalıkuşuhaber www.calikusuhaber.com kadinlarin internetteki sesi tr çalıkuşuhaber http://www.calikusuhaber.com/imagestore/logo.jpg http://www.calikusuhaber.com Barış Pınarı Harekatı'nda 6. gün http://www.calikusuhaber.com/baris-pinari-harekati-nda-6-gun-3028h.htm Barış Pınarı Harekatı'nda Tel Abyad ilçe merkezinin tamamı YPG/PKK'lı teröristlerden kurtarıldı Nene Hatun'un restore edilen mezarı ziyarete açıldı http://www.calikusuhaber.com/nene-hatun-un-restore-edilen-mezari-ziyarete-acildi-3027h.htm Nene Hatun'un Aziziye Tabyaları'ndaki kabri, restorasyonunun ardından yeniden ziyarete açıldı Burhaniye'de Adramytteion Festivali http://www.calikusuhaber.com/burhaniye-de-adramytteion-festivali-3026h.htm Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde. 1.Adramytteion Festivali düzenleniyor Nobel Ekonomi Ödülü'nün sahipleri belli oldu http://www.calikusuhaber.com/nobel-ekonomi-odulu-nun-sahipleri-belli-oldu-3025h.htm 2019 Nobel Ekonomi Ödülü Abhijit Banerjee, Esther Duflo ve Michael Kremer'e verildi Mısır'daki tarihi Mar Girgis Kilisesi yandı http://www.calikusuhaber.com/misir-daki-tarihi-mar-girgis-kilisesi-yandi-3024h.htm Mısır’ın başkenti Kahire’nin güneyindeki Helvan bölgesinde bulunan tarihi ahşap Mar Girgis Kilisesi'nde bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı ‘Gördesli Makbule' Akhisar'da sahnelendi http://www.calikusuhaber.com/gordesli-makbule-akhisar-da-sahnelendi-3023h.htm Milli mücadelesinin sembol isimlerinden olan şehit Gördesli Makbule Hanım’ın anlatıldığı oyun Akhisar'da tiyatroseverlerle buluştu Doğu Anadolu'da sıcaklıklar sıfırın altına düştü http://www.calikusuhaber.com/dogu-anadolu-da-sicakliklar-sifirin-altina-dustu-3022h.htm Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 4 derece olmak üzere Kars'ta ölçüldü Ece Kınacı'ya bir ödül daha http://www.calikusuhaber.com/ece-kinaci-ya-bir-odul-daha-3021h.htm Ece Kınacı, “Rüyamda Ölü Gördüm” filmi ile 1. Uluslararası Kadın Yönetmenler Kısa Film Festivali'nde Jüri Özel Ödülü'nün sahibi oldu Aizanoi Antik Kenti fotoğrafcıların gözdesi http://www.calikusuhaber.com/aizanoi-antik-kenti-fotografcilarin-gozdesi-3020h.htm Kütahya’nın Çavdarhisar ilçesinde bulunan Aizonai Antik Kenti’ne gelin ve damat adayları, fotoğraf çektirmek için akın ediyor Çivisiz Tahıl Ambarları Korumaya Alınacak http://www.calikusuhaber.com/civisiz-tahil-ambarlari-korumaya-alinacak-3019h.htm Balıkesir'in Sındırgı ilçesinde bulunan tarihi çivisiz tahıl ambarları koruma altına alınacak Japonya'yı Hagibis Tayfunu vurdu http://www.calikusuhaber.com/japonya-yi-hagibis-tayfunu-vurdu-3018h.htm Japonya'da hafta sonu etkili olan nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısının 40'a yükseldi İbrahim Çolak'tan tarihi başarı http://www.calikusuhaber.com/ibrahim-colak-tan-tarihi-basari-3017h.htm Artistik Jimnastik Dünya Şampiyonası'nda milli sporcu İbrahim Çolak, halka aletinde dünya şampiyonu oldu Golbol Kadın Millli Takımı Avrupa şampiyonu http://www.calikusuhaber.com/golbol-kadin-millli-takimi-avrupa-sampiyonu-3016h.htm Almanya'da düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nda Görme Engelliler Kadın Golbol Milli Takımı şampiyon oldu Elif Güneri podyumun ikinci basamağında http://www.calikusuhaber.com/elif-guneri-podyumun-ikinci-basamaginda-3015h.htm Elif Güneri,Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda ikinci oldu Buse Naz Çakıroğlu Gümüş Madalya Aldı http://www.calikusuhaber.com/buse-naz-cakiroglu-gumus-madalya-aldi-3014h.htm Buse Naz Çakıroğlu, Rus rakibi Liliya Aetbaeva'ya mağlup olarak gümüş madalya kazandı Busenaz Sürmeneli Boks Dünya Sampiyonu http://www.calikusuhaber.com/busenaz-surmeneli-boks-dunya-sampiyonu-3013h.htm Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda milli sporcu Busenaz Sürmeneli, altın madalya kazandı Barış Pınarı Harekatı'nda 4. gün http://www.calikusuhaber.com/baris-pinari-harekati-nda-4-gun-3012h.htm Milli Savunma Bakanlığı, "Barış Pınarı Harekatı kapsamında devam eden başarılı operasyonlar neticesinde Fırat'ın doğusundaki Rasulayn meskun mahali kontrol altına alındı." açıklamasında bulundu. Tarihi kilisede kepçeyle izinsiz kazı http://www.calikusuhaber.com/tarihi-kilisede-kepceyle-izinsiz-kazi-3011h.htm Tekirdağ'ın Şarköy ilçesinde tarihi Rum kilisesinde izinsiz kazı yapıldığı ortaya çıktı Evde iş dolandırıcılığına dikkat http://www.calikusuhaber.com/evde-is-dolandiriciligina-dikkat-3010h.htm Bazı fırsatçıların, "evde kazançlı iş yapmayı öğretmek" vaadiyle vatandaşlardan "kurs ücreti" adı altında para aldığını belirten tüketici dernekleri, dikkatli olunması çağrısında bulundu Hamsi fiyatlarındaki dalgalanma Borsa İstanbul'u aratmıyor http://www.calikusuhaber.com/hamsi-fiyatlarindaki-dalgalanma-borsa-istanbul-u-aratmiyor-3009h.htm Hamsi fiyatlarındaki dalgalanma Borsa İstanbul'u aratmazken, tezgahlardaki yerini alan yerli hamsinin fiyatı bugünlerde Trabzon Balık Hali'nde 10 TL'den satılıyor.