25 Ocak 2022 Salı
Anasayfa > DÜNYA > Londra'da emeklilerden protesto
Londra'da emeklilerden protesto

Londra'da emeklilerden protesto

27.11.2021 15:15 12 14 16 18 yazdır
İngiltere'nin başkenti Londra'da emekliler, yeterli yakıt alacak kadar gelirleri olmadığı için yaşlıların ölüme terk edilmesini protesto etti.
Ulusal Emekliler Topluluğunca (NPC) düzenlenen eyleme Lordlar Kamarası üyesi Prem Sikka da destek verdi.Parlemento karşısında toplanan emekliler ''soğuk evler  öldürür'','' Yakıt yokluğu öldürür'' yazılı pankartlar taşıdı.
İngiltere'de emeklilerin asgari gelirin yarısını aldığını belirten Sikka, "Bunun sonuçlarının ne olacağını düşünün. Parlamento görüşmelerinde bakanlar bunun iyi bir emekli maaşı olduğunu söylediler. Ben de onları bu maaşla bir ay yaşamaya çağırdım. Kimse gönüllü olmadı. 2,1 milyon emeklinin haftada 100 sterlinden az geliri var. Çoğu da kadın. Bu kabul edilemez." dedi.
Yakıt Yokluğu Eylem Grubunun yaptığı konuşmalardan sonra Başbakanlık Ofisi 10 Numara'ya yürüyen grup, emeklilerin şartlarının iyileştirilmesi taleplerini içeren bir mektubu Başbakan Boris Johnson'a verilmek üzere güvenlik görevlisine teslim etti.
Ulusal İstatistik Ofisi verilerine göre, İngiltere ve Galler'de 2020-2021 kış döneminde 63 bin kişi hayatını kaybetti. Önceki kışa oranla yüzde 6,1 artan ölümler, 1969-1970 kışından bu yana kaydedilen en yüksek can kaybı oldu.
6 his 47508x60
Etiketler : Londra İngiltere
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri