220 milyon euro'luk ikramiye Fransa'ya çıktı

Avrupa'da dokuz ülkenin ortak lotosu olan Euromillions‘ta biriken 220 milyon Euro'yu çekilişte çukan sayıları bilen bir Fransız kazandı
Euromillions; Belçika, Fransa, İngiltere, İrlanda, Lüksemburg, Avusturya, Portekiz, İspanya ve İsviçre'nin katılımı ile geliştirilen bir sistem. Bu ülkelerde yaşayanlar bu lotoyu oynayabiliyor. Fransız talihlinin parasını almak için 60 günü olduğu belirtildi.
Avrupa lotolarında biriken paranın tamamı, kazanan olmayınca bir sonraki haftaya aktarıyor. Belirli bir hafta (örneğin 60 hafta), büyük ikramiyeyi bilen çıkmazsa, biriken bütün para; 3, 4, 5 ve yedek sayıyı bilenler arasında paylaştırılıyor. Böylece, kasaya belirlenen yaklaşık yüzde 2'lik pay dışında para kalmıyor.
21,26,31,34, 49 sayılarının yanı sıra yedek sayılar 2 ve 5'i bilerek şu ana kadar ki en büyük ikramiye olan  220 milyon Euro , Fransa'ya giderken, Avrupa loto tarihinde buna yakın en büyük ikramiye 210 milyon Euro’ydu ve İsviçreli biri tarafından alınmıştı.

19.10.2021 10:48
EvdeKal Mobil Reklam
YORUMLAR
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.